XtGem Forum catalog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://porada-prawna147.bloggersdelight.dk/2021/11/09/kancelaria-upadlosc-konsumencka/
https://scentcloset3.werite.net/post/2021/11/09/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
http://dillsword8.unblog.fr/2021/11/09/kancelaria-upadlosc-konsumencka/
https://www.liveinternet.ru/users/almeida_guthrie/post488076245
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka przydatne poradyPrzeglądając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule chcemy rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W obecnej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. W pierwszej kolejności pozostaje uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład jednostek, które wzięły pełno zadłużeń i kwoty rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu stosownego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE